Skip to main content

ntv.com.tr

EKONOMİ

ATTENTION !!!

What Is Written Here Is Not Investment Advice. It has been published on this page to explain the terminology used with explanations about the stock market, digital currencies, economy, finance and investment instruments.

🔍Amerika'da en çok aranan kelimeler neler? 2022

 Amerika'da en çok aranan kelimeler neler? Bu sorunun cevabını merak edenler için Google'ın 2022'de açıkladığı arama trendleri listesini inceledik. İşte Amerika'da internet kullanıcılarının en çok ilgilendiği konu ve kelimeler.

 

Kalamar Oyunu: Netflix'in Güney Kore dizisi Squid Game, 2022 yılında Amerika'da en çok aranan kelime oldu. Dünyada geniş bir izleyici kitlesine ulaşan dizinin konusu, maddi sıkıntı yaşayan kişilerin yer aldığı ölümcül oyunlar etrafında dönüyor. Dizi hem sosyal medyada hem de popüler kültürde büyük ses getirdi.

 

Doomscrolling: 2022'de Covid-19 pandemisi devam ederken insanlar telefonlarını sürekli aşağı kaydırarak kötü haberlere maruz kalıyordu. Bu duruma kıyamet kayması adı verildi. Doomscrolling, Amerika'da en çok aranan kelimelerden biri haline geldi. Bu kavram, insanların olumsuz duygulara kapıldıkları ve daha fazla kötü haber okumaya devam ettikleri anlamına gelir.

 

Akıl sağlığı: Pandeminin getirdiği belirsizlik, stres, yalnızlık ve kayıp nedeniyle akıl sağlığı da Amerika'da en çok aranan konulardan biri haline geldi. İnsanlar akıl sağlıklarını nasıl koruyacakları, nasıl iyileşecekleri ve nasıl yardım alacakları konusunda bilgi aradılar. Ayrıca beden olumlaması ve telkin gibi kavramlar da ruh sağlığı ile ilgili popüler aramalar arasında yer aldı.

 

Climate change: In 2022, the devastating effects of climate change were seen all over the world. There have also been hurricanes, wildfires, floods and droughts in America. People have researched the causes, consequences and solutions of climate change. Words such as how to protect, sustainability and the effects of climate change were also among the most searched in America.

 

Mühendislik: Mühendislik bölümleri Amerika'daki en popüler ve iş olanakları arasında yer almaktadır. Makine mühendisliği, kimya mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği gibi alt dalları bulunan mühendislik alanı, mezunlarına oldukça kazançlı pozisyonlar sunmaktadır. Ek olarak, STEM konuları Amerika Birleşik Devletleri'ndeki uluslararası öğrenciler arasında yüksek talep görmektedir. Amerika'da mühendislik eğitimi veren üniversiteler de dünyanın en iyileri arasındadır.

 

!!!

You can find all explanations about the economy on our page.

Cryptocurrency

Finance&Exchange&Digital Money

Economics Education

Most Wanted

Tüm Haberler

Piyasalara Genel Bakış

Kripto Para Analiz ve Görüşleri

Döviz Analiz ve Görüşleri